Magnus Troest til Varese

Magnus Troest til Varese
Den tidligere FCM-stopper Magnus Troest har i dag underskrevet en lejeaftale med AS Varese 1910.
Den danske forsvarsspiller Magnus Troest har netop underskrevet en 1-årig lejeaftale med Serie B-oprykkerne AS Varese 1910 - det skriver klubben på sin hjemmeside. Dermed skifter han Genoa ud med Varese.

Varese oplyser ligeledes, at klubben har fået indføjet en købsoption i aftalen.

Magnus Troest har indenfor de seneste tre år repræsenteret FC Midtjylland, Parma, Genoa Recreativo de Huelva og Atalanta.

Tipico
I dag18:30SønderjyskE - Esbjerg FB3.103.302.30
I dag20:30SC Freiburg - VfB Stuttgart2.253.403.20
I dag20:45Real Sociedad - Elche CF1.623.806.00
29/1115:30Leverkusen - 1 FC Cologne1.524.206.50
29/1115:30Augsburg - Hamburger SV1.953.504.00
29/1115:30Hertha BSC - Bayern München14.007.501.18
29/1115:30Schalke 04 - Mainz 051.903.504.20
29/1115:30Werder Bremen - SC Paderborn2.203.503.30
Tipico
Seneste nyheder
Vis valgte
Hent flere
Optakter
Optakt 30/11 - 17:00
FC Nordsjælland - Brøndby IF
Optakt 30/11 - 19:00
AaB - FC København

Europa League - 2014
Gruppe A
HoldKVUTMål+/-P
Mönchengb523011-4+79
Villarreal522113-7+68
Zurich521210-11-17
Ap. Limassol 51044-16-123
18/919:00Ap.Ap. Limassol - ZurichZur3-2
18/919:00MönMönchengb - VillarrealVil1-1
2/1021:05VilVillarreal - Ap. Limassol Ap.4-0
2/1021:06ZurZurich - MönchengbMön1-1
23/1021:05VilVillarreal - ZurichZur4-1
23/1021:05MönMönchengb - Ap. Limassol Ap.5-0
6/1119:00Ap.Ap. Limassol - MönchengbMön0-2
6/1119:01ZurZurich - VillarrealVil3-2
27/1121:05VilVillarreal - MönchengbMön2-2
27/1121:04ZurZurich - Ap. Limassol Ap.3-1
Gruppe B
HoldKVUTMål+/-P
Club Brugge52308-1+79
Torino52214-2+28
HJK Helsinki52034-9-56
FCK51134-8-44
18/919:01CluClub Brugge - TorinoTor0-0
18/919:01FCKFCK - HJK HelsinkiHJK2-0
2/1021:05TorTorino - FCKFCK1-0
2/1021:05HJKHJK Helsinki - Club BruggeClu0-3
23/1021:05TorTorino - HJK HelsinkiHJK2-0
23/1021:05CluClub Brugge - FCKFCK1-1
6/1119:00HJKHJK Helsinki - TorinoTor2-1
6/1119:00FCKFCK - Club BruggeClu0-4
27/1121:05TorTorino - Club BruggeClu0-0
27/1121:05HJKHJK Helsinki - FCKFCK2-1
Gruppe C
HoldKVUTMål+/-P
Tottenham53209-3+611
Besiktas523010-5+59
Asteras T51227-10-35
Partizan B50141-9-81
18/919:00BesBesiktas - Asteras TAst1-1
18/919:00ParPartizan B - TottenhamTot0-0
2/1021:05AstAsteras T - Partizan BPar2-0
2/1021:06TotTottenham - BesiktasBes1-1
23/1021:06TotTottenham - Asteras TAst5-1
23/1021:07ParPartizan B - BesiktasBes0-4
6/1119:00AstAsteras T - TottenhamTot1-2
6/1119:01BesBesiktas - Partizan BPar2-1
27/1121:05AstAsteras T - BesiktasBes2-2
27/1121:05TotTottenham - Partizan BPar1-0
Gruppe D
HoldKVUTMål+/-P
Salzburg541016-7+913
Celtic52217-7+08
Astra G51135-10-54
Zagreb51048-12-43
18/919:00ZagZagreb - Astra GAst5-1
18/919:00SalSalzburg - CelticCel2-2
2/1021:06AstAstra G - SalzburgSal1-2
2/1021:05CelCeltic - ZagrebZag1-0
23/1021:05SalSalzburg - ZagrebZag4-2
23/1021:05CelCeltic - Astra GAst2-1
6/1119:01AstAstra G - CelticCel1-1
6/1119:01ZagZagreb - SalzburgSal1-5
27/1121:05AstAstra G - ZagrebZag1-0
27/1121:06CelCeltic - SalzburgSal1-3
Gruppe E
HoldKVUTMål+/-P
D. Moskva55008-3+515
PSV42115-4+17
Estoril41033-4-13
Panathinaikos50145-10-51
18/919:00PSVPSV - EstorilEst1-0
18/919:00PanPanathinaikos - D. MoskvaD. 1-2
2/1017:00D. D. Moskva - PSVPSV1-0
2/1021:05EstEstoril - PanathinaikosPan2-0
23/1021:06PSVPSV - PanathinaikosPan1-1
23/1021:05EstEstoril - D. MoskvaD. 1-2
6/1118:00D. D. Moskva - EstorilEst1-0
6/1119:00PanPanathinaikos - PSVPSV2-3
27/1117:01D. D. Moskva - PanathinaikosPan2-1
27/1121:05EstEstoril - PSVPSV-
Gruppe F
HoldKVUTMål+/-P
Inter53206-2+411
St Etienne50502-2+05
Karabakh51223-5-25
Dnipro51133-5-24
18/918:00KarKarabakh - St EtienneSt 0-0
18/919:01DniDnipro - InterInt0-1
2/1021:05IntInter - KarabakhKar2-0
2/1021:06St St Etienne - DniproDni0-0
23/1021:07IntInter - St EtienneSt 0-0
23/1021:05DniDnipro - KarabakhKar0-1
6/1118:00KarKarabakh - DniproDni1-2
6/1119:00St St Etienne - InterInt1-1
27/1121:05IntInter - DniproDni2-1
27/1121:05St St Etienne - KarabakhKar1-1
Gruppe G
HoldKVUTMål+/-P
Feyenoord53027-6+19
Sevilla52217-5+28
Rijeka52127-7+07
Liege51134-7-34
18/921:05SevSevilla - FeyenoordFey2-0
18/921:05LieLiege - RijekaRij2-0
2/1019:00FeyFeyenoord - LiegeLie2-1
2/1019:00RijRijeka - SevillaSev2-2
23/1019:02LieLiege - SevillaSev0-0
23/1019:00RijRijeka - FeyenoordFey3-1
6/1121:05SevSevilla - LiegeLie3-1
6/1121:05FeyFeyenoord - RijekaRij2-0
27/1119:01FeyFeyenoord - SevillaSev2-0
27/1119:00RijRijeka - LiegeLie2-0
Gruppe H
HoldKVUTMål+/-P
Everton532010-2+811
Wolfsburg521211-10+17
Lille50413-6-34
Krasnodar50326-12-63
18/921:06EveEverton - WolfsburgWol4-1
18/921:05LilLille - KrasnodarKra1-1
2/1018:00KraKrasnodar - EvertonEve1-1
2/1019:00WolWolfsburg - LilleLil1-1
23/1019:01LilLille - EvertonEve0-0
23/1018:00KraKrasnodar - WolfsburgWol2-4
6/1121:06EveEverton - LilleLil3-0
6/1121:05WolWolfsburg - KrasnodarKra5-1
27/1118:00KraKrasnodar - LilleLil1-1
27/1119:00WolWolfsburg - EvertonEve0-2
Gruppe I
HoldKVUTMål+/-P
Sparta Prag531111-4+710
Napoli53118-3+510
Young Boys530211-7+49
Slovan B50051-17-160
18/921:05NapNapoli - Sparta PragSpa3-1
18/921:05YouYoung Boys - Slovan BSlo5-0
2/1019:02SloSlovan B - NapoliNap0-2
2/1019:00SpaSparta Prag - Young BoysYou3-1
23/1019:00YouYoung Boys - NapoliNap2-0
23/1019:01SloSlovan B - Sparta PragSpa0-3
6/1121:05NapNapoli - Young BoysYou3-0
6/1121:05SpaSparta Prag - Slovan BSlo4-0
27/1119:00SloSlovan B - Young BoysYou1-3
27/1119:00SpaSparta Prag - NapoliNap0-0
Gruppe J
HoldKVUTMål+/-P
Dynamo Kiev540110-4+612
AaB53025-8-39
Steaua B521211-7+47
Rio Ave50143-10-71
18/921:05SteSteaua B - AaBAaB6-0
18/921:05RioRio Ave - Dynamo KievDyn0-3
2/1019:00AaBAaB - Rio AveRio1-0
2/1019:00DynDynamo Kiev - Steaua BSte3-1
23/1019:01SteSteaua B - Rio AveRio2-1
23/1019:00AaBAaB - Dynamo KievDyn3-0
6/1121:05DynDynamo Kiev - AaBAaB2-0
6/1121:05RioRio Ave - Steaua BSte2-2
27/1119:02AaBAaB - Steaua BSte1-0
27/1119:00DynDynamo Kiev - Rio AveRio2-0
Gruppe K
HoldKVUTMål+/-P
Fiorentina541010-2+813
Paok52129-5+47
Guingamp52125-5+07
Minsk50141-13-121
18/921:05FioFiorentina - GuingampGui3-0
18/921:05PaoPaok - MinskMin6-1
2/1019:01MinMinsk - FiorentinaFio0-3
2/1019:01GuiGuingamp - PaokPao2-0
23/1019:00PaoPaok - FiorentinaFio0-1
23/1019:00MinMinsk - GuingampGui0-0
6/1121:05FioFiorentina - PaokPao1-1
6/1121:05GuiGuingamp - MinskMin2-0
27/1119:00MinMinsk - PaokPao0-2
27/1119:00GuiGuingamp - FiorentinaFio1-2
Gruppe L
HoldKVUTMål+/-P
Legia W54015-2+312
Trabzonspor53118-4+410
Lokeren52123-4-17
Metalist K50053-9-60
18/921:06MetMetalist K - TrabzonsporTra1-2
18/921:05LegLegia W - LokerenLok1-0
2/1019:00LokLokeren - Metalist KMet1-0
2/1019:01TraTrabzonspor - Legia WLeg0-1
22/1018:01MetMetalist K - Legia WLeg0-1
23/1019:00TraTrabzonspor - LokerenLok2-0
6/1121:05LegLegia W - Metalist KMet2-1
6/1121:05LokLokeren - TrabzonsporTra1-1
27/1119:00LokLokeren - Legia WLeg1-0
27/1119:00TraTrabzonspor - Metalist KMet3-1